הסמכת גננות לגיל הרך

כל גננת העובדת בגן ילדים חייבת להיות גננת מוסמכת, שאם לא כן היא איננה רשאית לעבוד במקצוע. הגננות לומדות להכיר את עולם הילדים ומסייעות בחינוכם ובגידולם.

מה לומדות גננות מוסמכות?

כאמור כל מתלמדת לומדת להכיר את תכני עולם הילדים, תוך כדי הקשבה לילדים והתבוננות בהם. הגננת מלווה את הילדים בעולמם הפיזי ובעולמם הרגשי, הכל על מנת לאפשר להם להתפתח באופן תקין ולהגיע למיומנויות לימודיות ומנטאליות. על הגננת מוטלת מלאכת עיצוב אישיותו של הילד וכל גננת חייבת ללמוד את תחום החינוך המיוחד. את המתלמדות מכינים לבחינות הסמכה רשמית על מנת לעסוק במקצוע הגננות, ניתן ללמוד לתואר ראשון וגם לתארים מתקדמים.

הסמכה לגננות

כל מתלמדת חייבת ללמוד 3 שנים לימודים עיוניים ובשנה הרביעית הן יתנסו בהוראה מעשית. בשלושת השנים הראשונות המתלמדות למקצוע גננות יתנסו בלימודים פדגוגיים ועיוניים כמו גם בהתלמדות מעשית על מנת לקבל תואר מורה בכיר, ובשנה הרביעית הן תלמדנה לימודים עיוניים עד לקבלת תואר B.Ed.

מהם נושאי הלימוד הנלמדים?

ובכן, מדובר על מגוון נושאי לימוד שונים: עיצוב סביבת הלימודים של הילד, פסיכולוגיה של חינוך הילד,הפיזיולוגיה של התפתחות הילדים, יישומי מחשה לגיל הרך, השילוב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, הוראת חשבון, ספרות ילדים, לימודי תורה, התארגנות, מחזור החיים בטבע, תנועה ותחושה, על הורות ועל הקהילה, משחק ולמידה בקרב ילדים ועוד.

ההסמכה לגננות מכשירה את המתלמדות לעבוד במעונות, בגנים לילדי טרום חובה וגני חובה. גננות מוכשרות בחינוך לילדים מגיל לידה עד שש ואילו מורות גננות מוסמכות ללמד ילדים  מגיל 4 עד 8.

"טוב לילד" בפיקוח מאפשר לכם לצפות בכל הפרטים המצוינים לעיל בשקיפות מלאה, בקלות ובנוחות מהבית.
לחצו על "גני הילדים", סננו בהתאם לאזורכם, העדפות אישיות, הסמכות הצוות, הסמכות הגננת ועוד..

ADV