הסמכת סייעות לגני ילדים

הסייעות בגן הילדים שלכם חייבות להיות מוסמכות ובעלות מקצוע שכן אם לא כן, אין הן רשאיות לעבוד עם ילדים. הסייעות תפקידן הוא לטפח את הילדים ולסייע להן לגדול בצורה בריאה ונכונה. הן בין היתר אחראיות על התפתחות תקינה של הילד והן מהוות חלק מהצוות החינוכי בגן. בזמן הלימודים להסמכה יוקנו למתלמדות כל הכלים הנחוצים לעשות זאת.

לימודים שונים מלימודי גננות

הלימודים לסייעות בגן ילדים שונים במהותם מלימודי גננות, אלה הם לימודים קצרים יותר ובמהותם הם לימודי תעודה. גננות חייבות ללמוד לתואר ראשון ולקבל תעודת הוראה. הסייעת מקבלות הסמכה מלאה להיות מחנכות בגן הילדים, ותפקידן חשוב מאין כמותו להתפתחות תקינה של הילדים הלומדים בגן. הסייעות חייבות להיות מסורות לילדים ולהבין את דרכי התפתחות הילד. הסייעות לומדות את מאפייני התפתחות הילד את הצרכים המיוחדים של הילדים ואת דרכי ההתקשרות עם ילדי הגיל הרך. נוכחות הסייעות חשובה מאין כמותה בגני ילדים, יש להן ערך מוסף משלהן

מה לומדות הסייעות

מדובר על לימודים ממוקדים וקצרי מועד,הסייעות ילמדו על הפסיכולוגיה של הילד, על דרכי התקשרות עם ילדים, כיצד עובדים עבודת צוות, כיצד מארגנים סביבה חינוכית, כיצד מתמודדים עם קשיי ילדים, אינטראקציה עם ההורים, כיצד מתמודדים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כמו כן הן לומדות מוזיקה לגיל הרך ותנועה, לימודי ספרות ילדים וכל הנדרש. רק מי שסיימה 12 שנות לימודים תוכל לקבל תעודת הסמכה לסייעת בגן ילדים. הלימודים לסייעת מוסמכת אורכים כשנתיים, נלמדים לימודים תיאורטיים ומתבצעת עבודה מעשית.

סייעות לחינוך מיוחד

ישנן סייעות הלומדות תכנים הקשורים לחינוך מיוחד, למשל לילדים בעלי פיגור שכלי, ילדים מעוכבי התפתחות, ילדים על הספקטרום האוטיסטי ועוד ליקויים אחרים.

 "טוב לילד" מספק לכם מידע נרחב כך שתוכלו לבחור נכון. סקרנים לדעת במה הורים אחרים בחרו?
היכנסו לפורומים של "טוב לילד" והתייעצו עם חברי הקהילה הנוספים.

ADV